Zanim położycie dziecko do łóżka, powinniście zadbać o jego wyciszenie i spokój. Sen jest niezwykle ważny dla rozwoju w pierwszych miesiącach i latach życia malucha, gdyż zapewnia mu właściwą regenerację. Nie zawsze jednak dziecko chce zasnąć. Warto wiedzieć, co robić w takich sytuacjach, by zadbać o spokój malucha.

Indywidualny rytm

Do spokojnego snu dziecko, tak jak każdy człowiek, potrzebuje komfortowych warunków. Jeśli jednak upewniliście się, że jego pobudzenie w porze usypiania nie jest spowodowane głodem, nieodpowiednią temperaturą, mokrą pieluchą czy niepokojem wywołanym nadmiarem bodźców, warto zastanowić się nad zmianą rozkładu dnia. Już niemowlęta mają swój indywidualny rytm dobowy, zgodnie z którym funkcjonują. Warto spróbować się do niego dostosować. Może się okazać, że przesunięcie godziny nocnego odpoczynku np. o pół godziny znacznie przyśpieszy i ułatwi cały proces usypiania. Zmiany należy jednak wprowadzać stopniowo, a następnie konsekwentnie trzymać się optymalnej pory. Zresztą regularność w tym zakresie pomaga w zasypianiu niezależnie od wieku!

Wyciszenie na całą noc

Aby pomóc maluchowi się wyciszyć, zadbajcie o to, by pod koniec dnia ograniczyć ilość docierających do niego bodźców oraz zapewnić mu spokojne formy aktywności. Należy też zadbać o jego spokój przez całą noc. Bardzo pomocna w tym może być zabawka sensoryczna. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej rodziców.

Szumiący Miś Sensoryczny Whisbear to przyjazna dla dziecka zabawka, dzięki której maluch będzie mógł cieszyć się spokojnym i przyjemnym snem. Maskotka posiada specjalne urządzenie, emitujące różowy szum – dźwięki kojarzące się dziecku z odgłosami, które słyszało w brzuchu mamy. Zabawki Whisbear posiadają Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Produkty są więc bezpieczne dla najmłodszych, a ich stosowanie korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój malucha. Miś sensoryczny został wyposażony w specjalną funkcję CRYsensor. Maskotka może towarzyszyć dziecku od pierwszych chwil jego życia. Uszyty z najwyższej jakości, przebadanych materiałów miś wspiera sensoryczny rozwój malucha. Zabawkę można zaczepić o ramę łóżeczka lub rączkę wózka.

Szumiące zabawki zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Warto zatem kupić maluszkowi pluszowego przyjaciela, który pomoże mu spokojnie zasnąć. Spokojny sen malucha to również spokojny sen rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj