Od kiedy nasze dzieci nauczą się chodzić, jako rodzice stajemy przed dosyć poważnym dylematem – jakie buty dla malucha wybrać. Z jednej strony nie chcemy wydawać fortuny na element garderoby z którego nasza pociecha wyrośnie bardzo szybko, a z drugiej jesteśmy świadomi, że odpowiednio dobrane obuwie zapewni naszemu dziecku komfort podczas pierwszych spacerów (i biegów) w życiu.

Nóżki dziecka się zmieniają

Na pewno, jako rodzice, mamy świadomość, że od czasu pierwszych kroków do mniej więcej początku szkoły postawa dziecka się zmienia. Ma to związek ze zmianą proporcji ciała i przechodzeniem przez poszczególne fazy rozwoju. Dobre buty wspierają ten rozwój. Pomagają poznawać świat, wygodnie się przemieszczać i chronią stopy nie tylko przed nieregularną strukturą podłoża.

Odpowiedź na specjalne potrzeby

Ważną rzeczą przy wyborze butów dla naszej pociechy jest fakt, że buty pomagają zapobiegać i korygować wady postawy. Wśród wielu modeli mamy do wyboru buty profilaktyczne, z wysokim podbiciem – dla dzieci, które posiadają taki rodzaj stopy, ale też zwyczajne buty, które są po prostu wysoce stabilne i to wpływa na komfort chodzenia.

Czy na butach dla dziecka warto oszczędzać?

Z jednej strony buty dziecięce to z reguły zakup jedno sezonowy, a z drugiej inwestycja w zdrowie malucha. Wybór używanych butów niesie ze sobą często przykre konsekwencje, których możemy od razu nie zauważyć. Zdarza się, że dziecko przejmuje wady postawy wcześniejszego posiadacza butów, że są one wyrobione w charakterystyczny sposób i trudno je dopasować do stopy kolejnego właściciela. O ile ubrania po innym dziecku, jeśli będą odpowiednio przygotowane, nie wyrządzą krzywdy naszej pociesze – tak buty z drugiej ręki już mogą.

Tańsze buty nie zawsze okazują się takie tanie

Małe dzieci, które uczą się chodzić i nie mają jeszcze wyrobionej równowagi przy poruszaniu się, narażone są na liczne upadki. Dobre, jakościowe buty zapewniają większą stabilność malutkim stopom. Większa równowaga to mniej upadków, a co za tym idzie – mniej urazów. Odpowiednie obuwie to uniknięcie zajęć korekcyjnych, rehabilitacji – często kosztownych zabiegów pomagających w przywróceniu prawidłowej postawy. Na butach dla dziecka, nie warto więc oszczędzać, a wybierać tylko sprawdzone produkty, znanych marek. Sprawdź ofertę butów Mayoral w sklepie KrainaMlodych.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj