Urządzanie pokoju niemowlaka jest dla rodziców przyjemnym zajęciem, niemniej pojawia się przy tej okazji kilka ważnych kwestii, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Wybór odpowiednich mebli musi bazować nie tylko na estetycznych, ale i na praktycznych przesłankach.

Bezpieczeństwo i komfort to podstawa

Aspekty estetyczne mają duże znaczenie przy urządzaniu pokoju niemowlaka. Każdy rodzic chce, aby w pokoju malucha było ładnie i przytulnie. Należy jednak pamiętać, że liczy się nade wszystkim bezpieczeństwo i komfort pociechy. Z tego względu należy stawiać na rozwiązania zapewniające wygodę zarówno dziecku, jak i rodzicom, np. meble Bellamy. Są bardzo stylowe, wykonane z materiałów najwyższej jakości (naturalne drewno), z certyfikatami bezpieczeństwa i konstrukcją przyjazną dla małego człowieka (zaokrąglone rogi itp.).

Jakie łóżeczko do pokoju niemowlaka?

Większość doby niemowlak spędza w łóżeczku. Spośród mebli Bellamy warto wybrać taki model, który dziecku posłuży do ok. 5. roku życia. Najlepiej zdecydować się na łóżeczko w rozmiarze standardowym, np. 70 x 140cm, ponieważ łatwiej jest dobrać wszelakie niezbędne akcesoria jak materac czy pościel. Należy też zwrócić uwagę na to, aby łóżeczko miało dwa lub trzy wyjmowane szczebelki.

Przestrzeń do przewijania

W poszczególnych kolekcjach mebli Bellamy znaleźć można piękne i praktyczne przewijaki zapewniające bezpieczną pielęgnację malucha. Przewijak powinien mieć taką wysokość, aby rodzic nie musiał przyjmować niewygodnych pozycji. Tego rodzaju meble Bellamy są zbudowane w taki sposób, że rodzic ma wszystko, co niezbędne, pod ręką.

Kącik do karmienia

Organizując przestrzeń do karmienia, opłaca się wybrać takie mebelki Bellamy dostępne w sklepie Lamps & Company, które posłużą dziecku przez nieco dłuższy czas. Przykładem niech będzie krzesełko do karmienia, na którym dziecko bez problemu utrzyma przez nieco dłuższy czas siedzącą pozycję. Niektóre modele wyposażone są w funkcję leżaczka, a także w rozmaite akcesoria, dzięki którym pora karmienia nie będzie stresująca ani dla rodzica, ani dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj