Prasowanki to jeden z pomysłowych sposobów na wyróżnienie odzieży. Literowa lub obrazkowa prasowanka wyróżnia naszą odzież spośród wielu podobnych do siebie części, pomaga odnaleźć koszulkę dziecka w stosie ubrań, przyporządkowuje ubranie do danej osoby.

Czym są kultowe prasowanki?

Barwne prasowanki na koszulki to motywy obrazkowe nanoszone na odzież, znane co najmniej od kilku dekad. To obrazek umieszczany na powierzchni np. koszulki, w dowolnym miejscu, zaprasowany bardzo gorącym żelazkiem. Obrazek jest wprasowywany w strukturę tkaniny i łączy się z nią niezwykle szczelnie. Trwale stopiony z koszulką wytrzymuje wielokrotne pranie i przynosi właścicielowi ubrania mnóstwo satysfakcji.

Prasowanki na koszulki dla dzieci i dorosłych

Prasowanki obrazkowe cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców. Dla dzieci są niezmąconym i nieskończonym źródłem radości. Cieszy ich sam obrazek, samodzielna metoda nanoszenia go na koszulkę i noszenie ubrania innego niż pozostałe dzieci. Potrafią one bardzo długo i starannie dobierać ulubione obrazki, łączyć je z innymi, tworzyć własne wzory. Prasowanki są również istotne dla rodziców dzieci. Dzięki nim są w stanie szybko i skutecznie odnaleźć ubranie własnego dziecka pośród innych części odzieży w szkole czy przedszkolu.

Wybierając prasowanki na dziecięcą odzież można pochwalić się poczuciem humoru czy też okazać znajomość kultowych postaci z filmów i książek dla dzieci. Za ich pomocą można snuć z dzieckiem opowieści na temat ulubionych postaci.

Jak stworzyć interesującą prasowankę?

Aby stworzyć własną prasowankę potrzeba wybranego motywu, papieru transferowego lub termotransferowego oraz żelazka. Motyw prasowanki można przygotować i wydrukować samodzielnie, można też kupić gotowe wydruki, przygotowane do bezpośredniego nałożenia na tkaninę. Gotowe prasowanki są powszechnie dostępne, posiadają przystępne ceny i można otrzymać je w niezliczonych i zróżnicowanych zestawach.

Jak dbać o prasowankę?

Proces zdobienia koszulki jest niezwykle prosty i nieskomplikowany. Po nałożeniu wybranego obrazka można cieszyć się niestandardową odzieżą. Jednak najważniejszym elementem związanym z tak ozdobioną odzież jest dbałość o to, by obrazek jak najdłużej pozostał w nienaruszonym stanie. Ozdobione prasowankami koszulki nie trzeba prać ręcznie, co zapewne byłoby największą przeszkodą w posiadaniu modnej koszulki.

Można więc prać je w pralce, ale za każdym razem powinno się wywrócić odzież z prasowanką na lewą stronę. Warto również pomyśleć o obniżeniu temperatury wody. Jeżeli koszulka z nadrukiem prana jest ręcznie, nie zaleca się intensywnego pocierania miejsca nadruku. Gdy zachowamy wszystkie zalecenia co do zasad prania, ubranie z prasowanką pozostanie w nieskazitelnym stanie bardzo długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj