Większość z nas pamięta ulubioną zabawkę z dzieciństwa. Mogą to być przytulanki, autka, czy ukochana lalka. „Przyjaciel” bez, którego nie wyobrażaliśmy sobie życia, dawał pocieszenie w trudnych chwilach, przeganiał nocne koszmary, był także kompanem zabaw.

Przez zabawę do nauki

Dzieci uczą się świata przez zabawę. Bardzo ważny jest właściwy dobór zabawek dla naszych dzieci, ponieważ to one stymulują rozwój małego człowieka i pobudzają jego zmysły. Współcześnie dzieci mają wiele zabawek, w zasadzie od dnia narodzin są nimi zasypywane. Najczęściej jednak każde dziecko wybiera sobie jedną ulubioną, która towarzyszy mu przez większość dzieciństwa.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Ulubieniec wybrany wśród zabawek naszej pociechy towarzyszy jej przez większość czasu. Zabieramy go na spacer, wakacje, towarzyszy naszemu dziecku w czasie snu, czy wizyty u babci. Jest dla naszego malucha równie ważny jak członkowie rodziny. Jeżeli nasze dziecko ma taką zabawkę powinniśmy się z tego cieszyć, ponieważ pluszaki, czy inne obiekty dziecięcej miłości pomagają maluchom niedojrzałym emocjonalnie, w rozwoju tej delikatnej sfery dziecięcej osobowości.

Ulubiona zabawka zaginęła

Ze względu na fakt iż ulubieniec towarzyszy naszej latorośli przez większość czasu istnieje duża szansa, że w którymś momencie się zagubi. Musimy pamiętać, że dla dziecka to sprawa bardzo poważna i nie wolno nam jej bagatelizować. W takiej sytuacji powinniśmy wspierać dziecko oraz pomóc mu w poszukiwaniach, zapewnić, że zrobimy wszystko, żeby zgubę znaleźć. Przecież wielu, z nas dorosłych potrafi swoją ulubioną zabawkę dzieciństwa opisać z detalami, czy nawet trzymać gdzieś schowaną. Dlatego jeżeli spotka nas taka sytuacja, potraktujmy ją równie poważnie, jakbyśmy sami stracili ważny dla siebie przedmiot.

Pluszaki: misie, kotki, tygryski, przytulanki czy inne tego typu zabawki powinnyśmy podarować maluchowi między 5 a 12 miesiącem życia. Dziecko które skończyło pół roku, jest już aktywne i coraz bardziej samodzielne, będzie potrzebowało towarzysza, szczególnie w chwilach kiedy mama znika z pola widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj