Przygotowywanie wyprawki i kompletowanie niezbędnych artykułów potrzebnych do pielęgnacji i opieki nad nowo narodzonym dzieckiem to zadanie bardzo odpowiedzialne i czasochłonne. Aby w prawidłowy sposób dobrać wszystkie produkty należy uwzględnić wiele czynników i elementów. Akcesoria należy podzielić na kategorie, a wszystkie rzeczy dobrać do płci i cech charakterystycznych niemowlaka. Jednym z podstawowych elementów wyprawki jest łóżeczko oraz jego wyposażenie. Jak dobrać łóżeczko dla niemowlaka? Czym kierować się przy zakupie idealnego sprzętu?

Jak dobrać odpowiednie łóżeczko.

Łóżeczko, w którym będzie spała pociecha powinno być odpowiednio dobrane pod wieloma względami. Obecny rynek doje możliwość wyboru różnorodnych modeli uzupełnionych o funkcjonalne akcesoria. Aby odpowiednio dobrać łóżeczko należy uwzględnić kilka aspektów, którymi są:

– wielkość dziecka,

– ciężar dziecka,

– możliwości mieszkaniowe,

– bezpieczeństwo,

– ewentualne wady wrodzone dziecka,

– wiele innych.

Czym kierować się przy zakupie łóżeczka?

Kupno łóżeczka w obecnych czasach nie jest zadaniem prostym. Mnogość produktów może wprawić rodzica w zakłopotanie, a oferowane akcesoria i modele wykazują wiele indywidualnych cech. Jednakże przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na uwarunkowania dziecka, cenę, markę czy wygodę użytkowania.

Wielkość łóżeczka.

Wielkość i rozmiary to podstawowe parametry, które należy uwzględnić podczas kupna łóżka. Wielkość leżyska należy dopasować do rozmiarów dziecka, a następnie do wieku niemowlaka. Łóżko nie powinno ograniczać ruchów dziecka, jak również nie pozostawiać mu zbyt wiele wolnego miejsca.

Materiał wykonania. 

Ważnym aspektem jest materiał i tworzywo, z którego wykonany jest stelaż. Łóżko powinno być trwałe, z dobrej jakości drewna, wykończone bezpiecznymi elementami. Nie powinno zawierać wyczuwalnych połączeń ani wystających elementów.

Dodatkowe akcesoria.

Dodatkowe produkty i gadżety to ważny element wyposażenia. W skład zestawów mogą wchodzić:

– materace,

– kocyki,

– poduszki,

– ograniczniki i ochraniacze,

– dodatkowe stelaże na zabawki,

– baldachimy, i inne.

Marka i atesty.

Wybrane łóżeczko powinno być produktem sprawdzonym i przetestowanym. Jego bezpieczeństwo i możliwość użytkowania przez dzieci powinny być potwierdzone certyfikatami i międzynarodowymi atestami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj