Moment narodzin dziecka jest wielkim wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Nic więc dziwnego, że z równym przejęciem oczekujemy ich pierwszej rocznicy, a urodziny dla dzieci są organizowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Sprawdź, o co zatroszczyć się, przygotowując takie przyjęcie.

Zadbaj o motyw przewodni

Urodziny dla dzieci również mogą być zorganizowane ze smakiem i pomysłem. Wybór tematyki zdecydowanie ułatwi organizację przyjęcia! Dobrym pomysłem mogą okazać się postaci z baśni, a nawet kolory czy pory roku. Przy pierwszych urodzinach świetnie sprawdzi się wiele zabaw i gadżetów sensorycznych. Pamiętaj, aby atrakcje dostosować do wieku dziecka. Zbędne mogą okazać się pokazy magiczne, czy różnorodne konkursy, chyba że na przyjęciu będzie wiele dzieci w różnym wieku. Dla maluszków sprawdzi się kilka prostych zabaw, na przykład piosenki z pokazywaniem, masa plastyczna, segregowanie przedmiotów.

Warto sięgać po tradycje

W wielu polskich domach pierwsze urodziny dzieci obchodzone są, jako wyjątkowe wydarzenie. Towarzyszy temu szereg zabaw i przesądów. Warto zadbać o pielęgnację tych obyczajów, gdyż wprowadzają one wyjątkową atmosferę. Najsłynniejsza wróżba polega na rozłożeniu przed dzieckiem kilku przedmiotów, symbolizujących przyszły zawód, np. pieniądze, różaniec, książka itp. To, po co sięgnie dziecko, przepowie co go czeka w przyszłości.

Najważniejszy w tym dniu jest maluszek!

Pamiętaj, że wciąż mówimy o pierwszych urodzinach! Coraz częściej imprezy dla dzieci nabierają ogromnych rozmiarów i przypominają małe wesela. Roczne dziecko potrzebuje wciąż stałego planu dnia i przewidywalności, by czuć się bezpiecznie. Najlepszym miejscem na urodziny dla dzieci może okazać się ich dom, gdzie czują się pewnie. Jeśli zdecydujesz się na przyjęcie poza mieszkaniem, postaraj się wybrać miejsce znane dziecku. Urodzinki zaplanuj na weekend, aby goście nie musieli rezygnować z pracy. Dzięki temu impreza będzie mogła odbyć się rano, co z pewnością wpłynie na humor pociechy. Wybierając godziny, uwzględnij wasz normalny plan dnia – posiłki, drzemki itp. Przyjęcie nie musi być całodniowe, kilka godzin zdecydowanie zadowoli roczniaka. Nie bój się napisać o tym w zaproszeniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Istnieje wiele firm i animatorów, z których pomocy również możesz skorzystać. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu i nie będziesz się stresować. Jeśli przyjęcie organizujesz sama, zacznij dużo wcześniej, co da ci spokój i czas na poprawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj