Szukasz sposobu na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem? Chcesz nie tylko się z nim pobawić, ale również rozwinąć jego wyobraźnię? To wspaniale. Poniżej znajduje się kilka przykładów, jak pomysłowo i konstruktywnie, a jednocześnie nie ponosząc wielkich kosztów, pobyć z dzieckiem.

Sposób pierwszy: maskotka

Na pewno każde dziecko ma co najmniej jedną ulubioną maskotkę. Bywa, że aktywna zabawa ulubionymi maskotkami doprowadza do odprucia nogi misia lub wypadnięcia oka pluszowego pieska. Nie oznacza to, że trzeba od razu znaleźć maluchowi nową maskotkę. Wytłumacz dziecku, że wspólnie możecie wyleczyć przytulankę. Jeśli trzeba coś zszyć lub przyszyć to pokaż dziecku, jak się to robi, tzn. jak się używa igły i nici. Jeśli maskotce odpadło oczko to po prostu kup nowe i wspólnie „zoperujcie” przytulankę. W pasmanteriach znaleźć można nie tylko oczka do maskotek w różnych kolorach, ale także nosy. Występują one w postaci wciskowego klipsa. Nie ma możliwości ich rozmontowania bez użycia dodatkowych narzędzi. A może wspólnie uszyjecie nową maskotkę?

Sposób drugi: poduszka

Modne stało się dekorowanie kanap, łóżek i łóżeczek dużą liczbą poduszek. Ich wzory często się powtarzają. Uszyj zatem z dzieckiem własną, niepowtarzalną poduszkę do pokoju dziecięcego. Pozwól maluchowi wybrać kształt, materiał, kolor i aplikacje. W internecie jest wiele szablonów wykrojów, a w sklepach znajdziecie różne akcesoria, którymi będzie można udekorować poduszkę. Dla przykładu możecie wykorzystać napy w różnych kształtach (np. serca, kwadraty ) i kolorach, przez które można przeciągnąć nitkę lub tasiemkę. Trochę barw wprowadzą także koraliki, klamry, przywieszki, naprasowanki, chwosty, pompony lub haftki.

Sposób trzeci: metki z własnym napisem lub obrazkiem

Fajnym i zarazem użytecznym rozwiązaniem jest tworzenie metek, na których można umieścić dowolny napis lub obrazek. Taka metka przyda się zatem do dekoracji i personalizacji odzieży, plecaków i zabawek w przedszkolu oraz w szkole. Do stworzenia metki potrzebny jest papier typu washable kraft paper, papier termotransferowy lub gotowa naprasowanka oraz żelazko. Opracujcie w komputerze treść swojej metki i wydrukujcie ją w postaci lustrzanego odbicia na gładkiej stronie papieru transferowego. Następnie pozostawcie do całkowitego wyschnięcia (ok. 10-15 minut). Jak już tusz wyschnie, to wytnijcie napis i przyłóżcie go zadrukowaną stroną do washable kraft paper i przez kilka sekund prasujcie, mocno dociskając. Żelazko powinno być ustawione na wysoką temperaturę (bez pary). Po około 2 minutach należy ściągnąć papier z naprasowanki i metka gotowa. Jeśli chcecie, możecie ją jeszcze ozdobić przy pomocy dziurkacza ozdobnego, za pomocą którego wytniecie kształt gwiazdki, koniczynki, śnieżynki, kwiatka, kokardki i wiele innych.

Owocnej wspólnej pracy

Jak widzisz, skarbnicą pomysłów może być pasmanteria. Wspólnie skompletujcie zestaw do zabawy i nauki. To naprawdę wiele nowych informacji dla Twojego dziecka. Pokażesz mu jak posługiwać się różnymi urządzeniami i przyborami, możesz powiedzieć o zagrożeniu ukłucia, poparzenia, przetarcia. Nauczysz dziecko słownictwa, które na pewno się przyda.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj