Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Nie da się również ukryć, że jest to moment istotny dla ojca dziecka, zwłaszcza jeżeli ma on zamiar towarzyszyć swojej partnerce w tej ważnej chwili. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań, które mogą wystąpić podczas porodu, kobieta musi się właściwie do niego przygotować.

Dlaczego warto uczęszczać do szkoły rodzenia?

Samodzielne przygotowanie do porodu może być bardzo trudne. Dobrze byłoby więc udać się po pomoc do specjalistów. W każdym dużym mieście działa przynajmniej jedna szkoła rodzenia. Kobieta ma więc pełną dowolność w wyborze placówki, w której chciałaby przygotowywać się do porodu. Na zajęcia do szkoły rodzenia mogą uczęszczać kobiety wraz ze swoimi partnerami. Zajęcia wzmacniają więz między przyszłymi rodzicami, dlatego dobrze byłoby wybrać się na nie wspólnie. Specjalistka prowadząca zajęcia nauczy przyszłe mamy sztuki odpowiedniego oddychania oraz podpowie jak zredukować napięcie i stres wynikające ze strachu przed porodem. Przyszłe mamy dowiedzą się również jak odróżnić od siebie poszczególne rodzaje skurczów pojawiających się podczas akcji porodowej. Oczywiście będą też wiedziały, czym charakteryzują się objawy nadchodzącego porodu.

Kiedy jechać do szpitala i co warto ze sobą zabrać?

Moment porodu jest bardzo trudnym przeżyciem dla każdej kobiety. Akcji porodowej bardzo często towarzyszą bolesne skurcze oraz lęk o zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka. Przyczyną dodatkowego stresu może być również poczucie, że nie przygotowaliśmy się należycie do porodu. Warto więc przynajmniej na kilka tygodni przed planowanym porodem wybrać placówkę, w której zamierzamy rodzić. Na pewno dobrze jest mieć również przygotowaną torbę z rzeczami, które okażą się niezbędne w szpitalu. Na pewno trzeba zabrać ze sobą koszulę do porodu oraz drugą, na zmianę. Nie zapominajmy również o kapciach, wygodnych majtkach oraz biustonoszu dostosowanym do potrzeb matki karmiącej. Nieodzowne będą także kosmetyki do podstawowej pielęgnacji oraz rzecz jasna wyprawka dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj