Wybór odpowiedniego obuwia dla dziecka to dla niejednego rodzica nie lada wyczyn. Dlaczego? Ludzka stopa to niezwykle skomplikowana część ludzkiego ciała, na którą składają się aż 52 kości. Pierwsze trzy lata życia to najważniejszy okres rozwoju naszych stóp. W tym czasie nie tylko zachodzą największe zmiany w procesie kostnienia, ale równocześnie stopa podwaja swoją długość. Proces kształtowania się stopy trwa aż do 8 roku życia, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór obuwia do dziecięcej stopy. Nie wiesz jak dobrać odpowiednie obuwie, które zapewni prawidłowy rozwój stopy Twojego dziecka? W takim razie zapraszamy do lektury!

  1. Kiedy kupić dziecku pierwsze buciki?
  2. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego obuwia?
  3. Kapcie dziecięce – wygoda i bezpieczeństwo Twojego malucha

Kiedy kupić dziecku pierwsze buciki?

Od lat pediatrzy spierają się ze sobą kiedy jest odpowiedni moment na zakup pierwszych bucików dla dziecka. Jedni twierdzą, że powinniśmy zacząć o tym myśleć, gdy nasze dziecko dopiero zaczyna przygodę z nauką chodzenia. Ci drudzy mówią zaś, że właściwy na to czas jest wtedy, gdy dziecko potrafi już chodzić samodzielnie, a do samej nauki chodzenia zalecają stosowanie skarpetek z antypoślizgową podeszwą lub specjalne kapcie dla dzieci z zapiętkiem i gumową podeszwą.

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego obuwia?

Decydując się na zakup pierwszych bucików dla dziecka powinniśmy przede wszystkim kierować się ich wygodą, funkcjonalnością, a kwestie panującej mody odstawić na boczny tor. Najlepiej jeśli buty pomagają, a nie przeszkadzają dziecku w nauce chodzenia. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to aby były miękkie, wygodne i nie uciskały dziecku palców ani pięty. Dobrze jest jeśli zakładanie dziecku butów nie jest uciążliwe i da się je łatwo dziecku założyć jak i ściągnąć. Zapewni to komfort ich użytkowania nie tylko dziecku, ale również i nam samym. Przy wyborze idealnych bucików postawy na sprawdzonych producentów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania dedykowanego specjalnie dla dzieci obuwia. Do jednego z wiodących produktów na polskim rynku zalicza się Emel roczki, który od lat wspiera naukę chodzenia naszych dzieci.

Kapcie dziecięce – wygoda i bezpieczeństwo Twojego malucha

Sklep obuwie dziecięce Poznań oferuje wiele rodzajów obuwia dla dziecka w każdym wieku. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Dzięki temu ograniczysz ryzyko, że Twoje dziecko przewróci się na śliskiej powierzchni w domu. Jeżeli zatem zależy Ci na wyeliminowaniu takiej ewentualności – zakup kapci poprawi stopień bezpieczeństwa Twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj