Czy wiesz, że już 70% użytkowników sieci składa zamówienia w sklepach online regularnie, przynajmniej raz w miesiącu? Branża e-commerce jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Konsumenci doceniają wygodę zamawiania produktów bez konieczności wychodzenia z domu i dotyczy to również zakupów ubrań. O tym, dlatego jeszcze warto robić zakupy online, piszemy poniżej.

Dostęp do szerokiego asortymentu

Przede wszystkim, użytkownicy sieci doceniają nie tylko możliwość kupowania z pozycji domowego fotela. Cieszy fakt, że e-sklepy oferują znacznie szerszy wybór ubrań, aniżeli ten jest dostępny w sklepach stacjonarnych. Sklep www nie jest ograniczony powierzchnią, do tego generuje oszczędności związane z utrzymaniem punktu handlowego czy zatrudnieniem dodatkowego personelu. Platformy internetowe najczęściej prezentują ubrania w poszczególnych kategoriach, co znacznie skraca czas poszukiwań konkretnego elementu garderoby. W jednych znajdziemy sukieneczki dla dziewczynki, w drugich damską bieliznę. Co więcej, większość e-sklepów udostępnia wyszukiwarkę produktów oraz rozmaite filtry, dzięki którym cały asortyment zostaje pogrupowany według potrzebnego rozmiaru, koloru czy rodzaju ubrania.

Pamiętajmy również, że zakupy w sieci nie są ograniczone czasem ani lokalizacją. Udaje się składać zamówienia nie tylko w sklepach www prowadzonych w Polsce, ale i na całym świecie. Dzięki temu można nabywać ubrania, które u nas są zupełnie niedostępne. Ponadto, klient nie musi tracić czasu na wędrówki po poszczególnych butikach ani stać w długich kolejkach do sklepowej kasy.

Zakupy w niższej cenie

Trzeba przyznać, że sklepy internetowe oferują ubrania w niższych cenach, aniżeli te stacjonarne. Znowu wynika to z faktu niższych kosztów, jakie ponoszą z tytułu swojej działalności. Przez brak konieczności utrzymania punktu sklepowego, magazynowania towaru czy zatrudniania pracowników, mogą znacznie częściej organizować specjalne promocje, udostępniać kody rabatowe. Chcąc zachęcić do zakupów potencjalnych klientów, w sklepach online można liczyć na promocje weekendowe, sezonowe albo obniżki cen wybranych ubrań. Potencjalny klient może zresztą bez problemu porównywać ceny w specjalnych wyszukiwarkach, dzięki czemu składa zamówienie w tym sklepie, który oferuje dany produkt najtaniej.

Darmowa dostawa i bezproblemowe zwroty

To kolejne atuty realizowania zakupów przez internet. Klient bardzo często nie ponosi dodatkowych kosztów, jakie wiążą się z wysyłką towaru, bo e-sklep oferuje darmową dostawę pod wskazany adres. W przypadku nabywania ubrań drogą online można też z łatwością dokonywać zwrotów, w przypadku nietrafionego rozmiaru. Żadną wadą nie jest więc brak możliwości przymierzania poszczególnych elementów garderoby, tym bardziej że przy każdym produkcie najczęściej umieszczany jest precyzyjny opis wraz z tabelą rozmiaru. Zgodnie z przepisami polskiego prawa zakupiony towar można zwrócić do 14 dni bez podania konkretnej przyczyny.

Fot.: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj