Podczas ciąży twoje ciało ulega tak wielu zmianom, że możesz czuć się ciągle nieswojo. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest bielizna, która sprawi ci kłopoty! Dlatego dobrze jest wiedzieć jak powinna być dopasowana.

Najwyższa jakość wykonania

Zaleca się kupowanie wysokiej jakości bielizny ciążowej. Taka odzież jest zwykle wykonana z najwyższej jakości materiałów i ma dodatkowe wzmocnienia, których nie mają tańsze ubrania. Produkty wykonane z bawełny i mieszanki na jej podstawie są szczególnie dobre, ponieważ utrzymują ciało w odpowiedniej temperaturze i pomagają uniknąć podrażnień. Dobrze wykonane ubrania również zwykle wytrzymają dłużej, gumki i wykończenia będą miały tendencję do mniejszego rozciągania, dzięki czemu jeszcze lepiej się sprawdzą podczas użytkowania.

Produkty bawełniane

Bawełna to naturalne włókno, które pozwala skórze oddychać, jest trwałe, chłonne, antyalergiczne i bardzo wygodne w noszeniu. Doskonale chłodzi ciało i pozwala mu oddychać. Włókna syntetyczne, takie jak nylon, nie oddychają i mogą sprzyjać rozwojowi bakterii, powodując swędzenie i infekcje. Odzież wykonana z bawełny także dobrze się pierze. Bielizna ciążowa z bawełny jest doskonałym wyborem dla kobiet o wrażliwej skórze, gdyż jest włóknem antyalergicznym.

A może szorty ciążowe?

Niektóre kobiety chciałyby nosić szorty wraz z bielizną w swoim codziennym życiu, jednak mogą czuć się niekomfortowo. Dla takich kobiet na rynku dostępne są również spodenki ciążowe.  Takie spodnie są wykonane z połączenia bawełny i polistyrenu, aby uzyskać odpowiednią rozciągliwość. Bielizna ma znaczenie nie tylko przed porodem, ale także po porodzie, szczególnie dla kobiet, które miały cesarskie cięcie. Dla nich dostępne są np. figi wykonane z połączenia specjalnej siatki i bawełny. Dobrze jest porównać ofertę wielu producentów, by wybrać odzież najlepszej jakości. Do tego celu warto wykorzystać artykuły poradnikowe w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj