Zanim położycie dziecko do łóżka, powinniście zadbać o jego wyciszenie i spokój. Sen jest niezwykle ważny dla rozwoju w pierwszych miesiącach i latach życia malucha, gdyż zapewnia mu właściwą regenerację. Nie zawsze jednak dziecko chce zasnąć. Warto wiedzieć, co robić w takich sytuacjach, by zadbać o spokój malucha.

Indywidualny rytm

Do spokojnego snu dziecko, tak jak każdy człowiek, potrzebuje komfortowych warunków. Jeśli jednak upewniliście się, że jego pobudzenie w porze usypiania nie jest spowodowane głodem, nieodpowiednią temperaturą, mokrą pieluchą czy niepokojem wywołanym nadmiarem bodźców, warto zastanowić się nad zmianą rozkładu dnia. Już niemowlęta mają swój indywidualny rytm dobowy, zgodnie z którym funkcjonują. Warto spróbować się do niego dostosować. Może się okazać, że przesunięcie godziny nocnego odpoczynku np. o pół godziny znacznie przyśpieszy i ułatwi cały proces usypiania. Zmiany należy jednak wprowadzać stopniowo, a następnie konsekwentnie trzymać się optymalnej pory. Zresztą regularność w tym zakresie pomaga w zasypianiu niezależnie od wieku!

Wyciszenie na całą noc

Aby pomóc maluchowi się wyciszyć, zadbajcie o to, by pod koniec dnia ograniczyć ilość docierających do niego bodźców oraz zapewnić mu spokojne formy aktywności. Należy też zadbać o jego spokój przez całą noc. Bardzo pomocna w tym może być zabawka sensoryczna. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej rodziców.

Szumiący Miś Sensoryczny Whisbear to przyjazna dla dziecka zabawka, dzięki której maluch będzie mógł cieszyć się spokojnym i przyjemnym snem. Maskotka posiada specjalne urządzenie, emitujące różowy szum – dźwięki kojarzące się dziecku z odgłosami, które słyszało w brzuchu mamy. Zabawki Whisbear posiadają Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Produkty są więc bezpieczne dla najmłodszych, a ich stosowanie korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój malucha. Miś sensoryczny został wyposażony w specjalną funkcję CRYsensor. Maskotka może towarzyszyć dziecku od pierwszych chwil jego życia. Uszyty z najwyższej jakości, przebadanych materiałów miś wspiera sensoryczny rozwój malucha. Zabawkę można zaczepić o ramę łóżeczka lub rączkę wózka.

Szumiące zabawki zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Warto zatem kupić maluszkowi pluszowego przyjaciela, który pomoże mu spokojnie zasnąć. Spokojny sen malucha to również spokojny sen rodziców.

Zobacz, jak możesz pomóc maluchowi zasnąć
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here